Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
9.44

Stavba

10/10

  Svetelnosť

  9/10

   Narábanie s objektívom

   10/10

    Kvalita fotiek

    10/10

     Pomer cena/kvalita

     9/10

      Plusy

      • Vynikajúca kvalita fotiek
      • Ostrosť
      • Optická stabilita
      • Komfortný, napriek svojej váhe
      • Excelentná rýchlosť

      Mínusy

      • Váha
      • Cena

      Tentoraz by sme vám chceli predstaviť jeden z najlepších, pre mňa osobne najlepší teleobjektív vôbec. Ponúka vám totiž extrémne rýchle a presné zaostrovanie, veľmi obdivuhodnú kvalitu fotiek a zároveň má veľmi pevnú a solídnu stavbu. Jeho ohnisková vzdialenosť sa pohybuje v rozmedzí 70-200mm čo je pri klasických teleobjektívoch asi najvyužiteľnejšie, a momentálne je to objektív ktorý používam asi najviac. Volám sa Tomáš, som profesionálny fotograf a moja prvá recenzia na tejto stránke bude práve o tomto vynikajúcom teleobjektíve Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM.

       

      Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

       

       

       

      Komu odporúčam tento objektív?

      Jednoznačne každému, kto berie fotografovanie vážne, prípadne nemá problém si priplatiť za skutočnú TOPku medzi teleobjektívmi, keďže tento objektív spĺňa všetky požiadavky, ktoré si zmyslí aj ten najväčší profesionál v tomto obore. Čo sa týka začiatočníkov, určite by som nezačal týmto objektívom, môže pôsobiť ťažký a určite ako začiatočník by ste nevyužili jeho plný potenciál, ale ak ste sa už rozhodli, že chcete zainvestovať do teleobjektívu, napríklad kvôli plánovanému výletu do prírody a chcete odfotiť pár pekných záberov zvierat, určite sa porozhliadnite po našich ostatných recenziách a spoločne nájdeme taký teleobjektív aby Vám vyhovoval.

       

       

      Ohnisková vzdialenosť

      Čo sa mi na tomto objektíve najviac páči, je práve to, že poskytuje široký záber ohniskových vzdialeností, no zároveň pri každej jednej je fotka veľmi ostrá na celej ploche, žiadne zaškvrnené okraje ani rozmazaný obraz, proste skutočná kvalita. V prípade, že chcete spraviť umeleckú fotku, stačí nastaviť svetelnosť na f/2.8, ktorá vám krásne jemne rozmaže pozadie a zaroveň odfotí daný subjekt s vynikajúcou ostrosťou a presnosťou. Tu by som Vás chcel však upozorniť na svoju vlastnú skúsenosť, najprv nastavte ohniskovú vzdialenosť a až následne zaostrujte, keďže objektív pri zmene ohniskovej vzdialenosti automaticky fotografiu rozostrí. Ako som spemnul v úvode, ohnisková vzdialenosť 70-200mm je pre mňa osobne asi najvyužiteľnejšia, keďže môžem fotiť subjekty ktoré sa nachádzajú ďalej odo mňa s obrovskou presnosťou a zároveň je flexibilný aj v prípade nečakaného objektu, ktorý je bližšie odo mňa.

       

      Náhľad Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

       

       

      Svetelnosť

      Osobne pri tomto objektíve najviac využívam svetelnosť f/2.8 , keďže pri takomto nastavení je pozadie silno rozmazané zatiaľ čo subjekt je veľmi presný a ostrý, čo dodáva fotke umelecký efekt. Takisto som odfotil niekoľko fotiek s týmto objektívom pri horšom svetle vnútri budovy a z výsledku som bol viac než príjemne prekvapený. Priznávam, že práve svetelnosť f/2.8 využívam najviac (myslím že viac než všetky ostatné svetelnosti dohromady) pretože mne osobne najviac sedí práve takýto štýl fotiek. Vďaka tomuto rozsahu svetelnosti, ktorý vám tento objektív poskytuje v súlade s rýchlym automatickým zaostrovaním a s úžasnou kvalitou fotiek ho odporúčam najmä pri fotení športových udalostí – keď sa lepšie zapozeráte, väčšina fotografov na športových udalostiach má práve tento typ objektívu.

       

       

      Kvalita fotiek

      Ako jednu z najlepších vlastností tohoto objektívu považujem práve kvalitu fotiek. Pri nakupovaní objektívov som bol zvyknutý očakávať horšie výsledky v reálnej praxi, než tie ktoré som našiel na internete, no pri tomto teleobjektíve to bolo naopak – fotky v reálnej praxi boli krajšie ako tie čo som videl na internete, čo mi spravilo ohromnú radosť. Je to práve ten dôvod, ktorý bol ten finálny pri kúpe tohto objektívu. A musím povedať, že to bolo jedno z mojích najlepších rozhodnutí čo sa týka moje kariéry fotografa, v kombinácií s pevným dizajnom a veľmi rýchlym automatickým zaostrovaním je to môj TOP teleobjektív.

       

      kvalita fotiek Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

       

       

      Zaostrovanie

      Čo sa týka zaostrovania, najväčší pokrok je práve v porovnaní s predchodcom tohto teleobjektívu, ktorým bol Canon EF 70-200mm f/2.8L IS. Zaostrovanie je veľmí rýchle, a zároveň pri zaostrovaní subjekt „nemení veľkosť“ ako som bol doteraz zvyknutý pri podobnom type objektívov, čo je pre mňa obrovské plus.

       

       

      Stavba

      Pri takomto kvalitnom objektíve je práve stavba to, čo nás fotografov desí, keďže by sme veľmi neradi prišli o najdôležitejšiu časť fotoaparátu. Avšak treba povedať, že nás Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM určite nesklamal. Osobne mám veľa skúseností kedy mi tento objektív spadol, alebo sa pricvikol. V niektorých situáciach som už v duchu listoval TPD-čko, že akú náhradu si zaň kúpim. Avšak vždy to boli unáhlené závery keďže nikdy sa mu nič nestalo a vyviazol z toho v poriadku a plne funkčý. Takisto veľké plus u mňa získal odolnosťou voči vode a prachu, keďže za dažda vznikajú nádherné fotky, keď to správne dokážete načasovať a fotiť z balkóna prípadne spoza okna nie je najlepšie riešenie.

       

      stavba Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

       

       

      Cena

      Čo sa týka ceny, je treba povedať, že je naozaj určený pre ľudí čo to s fotografovaním myslia vážnejšie, nie na robenie fotiek do rodinného albumu. Aby som však nehanil cenu tohoto teleobjektívu, napriek tomu, že je vyššia musím povedať, že jednoznačne stojí za to.

       

       

      Zhrnutie

      Drahší, no za to veľmi kvalitný teleobjektív s vynikajúcou kvalitou fotiek, rýchlym zaostrovaním a zároveň s širokým rozsahom pri výbere svetelnosti, ktorý si zamiluje aj ten najnáročnejší fotograf. Napriek tomu, že nepatrí medzi tie najľahšie objektívy a teleobjektívy, narába sa s ním veľmi komfortne a pohodlne. Ak si potrípte na to najlepšie, najpresnejšie a najkvalitnejšie, tak objektív Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM je jednoznačne pre Vás ten najvhodnejší!

       

       

      Kde kúpiť?

      Čo sa týka nakupovania samotného objektívu, preferujem nákupy cez internet, keďže sú tu omnoho lacnejšie než v kamennom obchode, no zároveň si dávam veľký pozor pri výbere e-shopu z ktorého si daný objektív objednávam. Predsa len, nezaplatím X eur len kvôli tomu, aby mi prišiel dobitý obejktív s ktorým bolo zjavne zle zaobchádzané a nemám žiadnu garanciu kvality. Všetci štyria sme sa zhodli, že najlepšie skúsenosti máme s obchodom TPD, ktorý nám vždy doviezli tovar na čas a nepoškodený, zároveň sa s nimi veľmi dobre komunikovalo a v prípade akýchkoľvek žiadostí boli veľmi flexibilný a zhovievavý. Napriek tomu, že tento teleobjektív bol v TPD iba „na objednávku“ dorazil veľmi rýchlo a bol som informovaný o jeho stave vždy, keď som si zažiadal, takže tento e-shop by som určite nemenil. Obzvlášť pri takomto drahom objektíve, na kompromisy nie je miesto.

       

      There are no comments yet, add one below.

      Leave a Reply


      Name (required)

      Email (required)

      Website